5 Prostych Metod Aby zbadać swoje serce - dbam o siebie

badania holter ekg cieszyn

Jak dbać o dobry stan serca

Kardiolog zajmuje się diagnozowaniem, a następnie leczeniem różnych problemów i chorób układu krążenia. Część problemów z sercem wynika z wrodzonych wad, natomiast niektóre choroby serca wynikają bardziej z niezdrowego stylu życi

5 Prostych Metod Aby zbadać swoje serce - dbam o siebie badania holter ekg cieszyn
a oraz innych problemów zdrowotnych. Problemom, które wynikają z wrodzonej wady serca nie sposób zapobiec, jednak można zaradzić niektórym chorobom serca poprzez stosowanie się do zaleceń kardiologów. Jedną z przyczyn powstawania problemów z sercem może być nieodpowiednia dieta bogata w niezdrowe tłuszcze trans oraz cukier. Warto więc zwracać uwagę na to, co spożywamy, ponieważ dzięki utrzymywaniu właściwej diety możemy znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania. Inną istotną kwestią w zapobieganiu chorobom serca jest aktywność fizyczna. Prowadzenie siedzącego trybu życia zdecydowanie nie sprzyja naszemu zdrowiu, w tym także nie pomaga w funkcjonowaniu układu krążenia. W dbaniu o zdrowe serce pomaga przeprowadzanie badań, które pozwalają wykryć anomalie w funkcjonowaniu mięśnia sercowego, jak na przykład ekg wysiłkowe czy ukg serca.


Najczęstsze choroby serca

Mięsień sercowy jest jednym z ważniejszych narządów w ciele człowieka, którego zadaniem jest pompowanie krwi do całego organizmu. Utrzymanie serca w dobrym stanie, tak jak i innych narządów, jest niezwykle istotne w zachowaniu zdrowia. Lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób mięśnia sercowego, jest kardiolog. W celu zdiagnozowania wielu chorób i problemów z sercem wykonuje się szereg różnych badań, takich jak ukg serca oraz ekg wysiłkowe. Występujące problemy z sercem mogą być skutkiem wrodzonej wady serca lub mogą być skutkiem występowania innych chorób. Choroby układu krążenia dotyczą schorzeń narządów i tkanek układu krążenia, takich jak serce, tętnice i żyły. Jednymi z najczęściej występujących chorób serca są choroba niedokrwienna serca, zwana także chorobą wieńcową, a także arytmia serca i niewydolność mięśnia sercowego. Leczeniem problemów i chorób układu krążenia zajmuje się kardiolog, który może prowadzić własny gabinet kardiologiczny, gdzie wykonuje wszelkie potrzebne badania.


Co przyczynia się do chorób serca

Choroby serca bywają niezwykle groźne w skutkach, dlatego warto chodzić do kardiologia na badania w celu szybszego wykrycia jakichkolwiek anomalii w działaniu mięśnia sercowego oraz układu krążenia. Kardiolog przeprowadza w swoim gabinecie szereg różnych badań, jak na przykład ukg serca. W celu uchronienia się od chorób serca dobrze zdać sobie sprawę z tego, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania problemów z sercem. Do powstania chorób serca w znacznym stopniu może przyczynić się nieodpowiednia dieta bogata w tłuszcze utwardzone oraz biały cukier. Inną przyczyną występowania chorób serca jest otyłość, gdzie szacuje się, że każdy dodatkowy kilogram zwiększa ryzyko problemów z sercem o 3%. Do samego zawału serca może doprowadzić nałogowe palenie tytoniu. Kolejną przyczyną występujących problemów z sercem, takich jak niewydolność serca czy też nadciśnienie tętnicze, jest niewystarczająca aktywność fizyczna. Prowadzenie siedzącego trybu życia wpływa bardzo niekorzystnie na cały organizm, co może przełożyć się także na powstanie problemów z sercem.


Czy dieta ma wpływ na stan serca

Wiele chorób układu krążenia jest nabywanych na skutek niezdrowego stylu życia lub innych występujących chorób, podczas gdy niektóre problemy z sercem są skutkiem wrodzonych wad. Prowadzenie niezdrowego stylu życia, w tym także trzymanie nieodpowiedniej diety, może mieć wpływ na powstawanie problemów z układem krążenia. Nieodpowiednia dieta, zwłaszcza bogata w tłuste i słodkie produkty, może przyczynić się do powstania choroby wieńcowej serca, ponieważ w naczyniach wieńcowych może odkładać się tak zwana blaszka miażdżycowa. Ponadto niezdrowe jedzenie może doprowadzić do otyłości, co z kolei także może skutkować problemami z układem krążenia. Warto więc zwracać uwagę na spożywane posiłki, a także skonsultować się z kardiologiem. Wykonanie badania ukg serca jest prostym sposobem na przyjrzenie się temu, jak wygląda serce pacjenta, a z kolei ekg wysiłkowe pozwala na monitorowanie pracy mięśnia sercowego i ewentualne zdiagnozowanie chorób układu krążenia. Prowadzenie niezdrowego stylu życia znacząco podwyższa ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową serca.



© 2019 http://dbam-o-siebie.bluesky.bialystok.pl/